RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#16 2009-12-29 00:29:50

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Gladin napisał:

Przeczytałem opis pierwszej sesji. Ten absolutny brak gramatyki jest zamierzony?

Nie.

Offline

 

#17 2010-01-01 17:19:45

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Hm, przeczytałem opis drugiej sesji... przydałoby się wam obuwie antypoślizgowe

Offline

 

#18 2010-01-06 14:56:39

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Sesje spróbujemy zrobić 23.

Offline

 

#19 2010-01-06 16:21:04

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

A dlaczego dopiero wtedy? Komu znowu coś nie pasowało?

Hm, przeczytałem opis drugiej sesji... przydałoby się wam obuwie antypoślizgowe

Ehh... takie to ja mam szczęście w kościach. Najlepsze jest to że wszystkie testy zdałem ale Havoc jest chamem i uznał że to za mało XD


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#20 2010-01-06 20:39:49

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Aby zdać, trzeba mieć 3 sukcesy... to jest pełny sukces.

Teraz komuś nie pasuje, za tydzień mi. Może za dwa tygodnie.

Offline

 

#21 2010-01-06 22:33:03

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Lasard napisał:

Ehh... takie to ja mam szczęście w kościach. Najlepsze jest to że wszystkie testy zdałem ale Havoc jest chamem i uznał że to za mało XD

o matko! odpuście sobie tego typu rzuty... poślizgiwanie się? 3 razy w jednym pościgu? masakra... czytał ktoś z was tetralogię o smokach (jesienie, zimy itd.) z goldmoon, riverwindem, caramonem i całą tą resztą? W pierwszym tomie jest walka i stary krasnolud Flint w trakcie walki przewraca się i przebiera w powietrzu nogami... jakież to lamerskie... widać totalną porażkę w rzucie kośćmi (te książki powstały, jeżeli się nie mylę, na podstawie sesji)... na mój gust za dużo rzucacie kośćmi i nie tam, gdzie trzeba

Offline

 

#22 2010-01-07 00:24:09

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Oni rzucają? Prawie w ogóle.

Offline

 

#23 2010-01-07 00:43:49

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Chodzi o to że rzucamy zawsze gdy korzystamy z jakiejś zdolności. Niekiedy powinieneś po prostu zadecydować czy dana czynność się udała czy nie, a jak gracz nie zgodzi się z twoją decyzją to wtedy turlać kości. Jeżeli gracz ma wysoką jakąś umiejętność to po co miałby rzucać?
Aha a skoro nie zdałem testu bo miałem mało sukcesów na dobre wykonanie jakiejś czynności, ale miałem jakieś sukcesy, to nie powinieneś zrzucać mnie na małą dziewczynkę, zabijając ją przy tym (co jest u mnie jak poważny grzech), bo to według mnie podpada pod pudło lub nawet pudło krytyczne...


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#24 2010-01-07 00:48:15

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Nope, to podpada pod rozwinięcie fabularne. Jak byś się domyślił dziecko było podrzucone w miejsce i miało zginąć z twojej ręki albo na twoich oczach, ale zamiast myśleć dlaczego dałem dziecko to patrzysz na zasady i rzuty? Ja to nazywam krytycznym pudłem.

Offline

 

#25 2010-01-07 07:31:37

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Hmm. O ile dobrze zrozumiałem, to postać się poślizgnęła zabijając dziewczynkę, którą ktoś specjalnie podrzucił, żeby zginęła, kiedy bohater się poślizgnie? Czy tylko ja widzę, że ten patent jest trochę, hmm, śliski?

czytał ktoś z was tetralogię o smokach (jesienie, zimy itd.)

Hehe, słyszałem o tym, pono syf nieziemski. Omijam z daleka.


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#26 2010-01-07 09:11:55

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Nope... to że się pośliznął było idealną okazją dla pewnej osoby. Ale ja już więcej nie mówię...

Offline

 

#27 2010-01-07 09:51:58

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Jak byś się domyślił dziecko było podrzucone w miejsce i miało zginąć z twojej ręki albo na twoich oczach, ale zamiast myśleć dlaczego dałem dziecko to patrzysz na zasady i rzuty?

Że co?! A skąd ja miałem wiedzieć że to czyjaś robota? Przecież to wyglądało na totalny przypadek. I wydaje mi się że jak coś takiego się zdarza to powinieneś podsunąć graczowi taką myśl (o ile ma odpowiednią ilość punktów w jakiejś umiejętności lub atrybucie).


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#28 2010-01-07 10:03:22

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

A skąd ja miałem wiedzieć że to czyjaś robota?

Nie miałeś... miałeś pomyśleć trochę o tej sprawie.

Przecież to wyglądało na totalny przypadek.

Zadanie wykonane dobrze.

I wydaje mi się że jak coś takiego się zdarza to powinieneś podsunąć graczowi taką myśl (o ile ma odpowiednią ilość punktów w jakiejś umiejętności lub atrybucie).

Nie powinienem. Czasami robię, ale w takich sprawach nie podrzucam.

Offline

 

#29 2010-01-07 11:22:34

Przemo

Prawdziwy Gracz

Skąd: Koźle
Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 219
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Jako, że jestem wredny, to po raz kolejny się wtrącę plugawie komentując, i to zupełnie bez znajomości tematu .

Duża ilość testów na ślizganie świadczy o tym, że ta idealna okazja została dosyć nachalnie wykreowana. Spotykam się z tym w gotowych scenariuszach czy na sesjach i nie musi być to wcale złe, o ile skutecznie się odwróci uwagę gracza od tej nachalności lub/i sprowadzi jego rozumowanie na odpowiednie tory. To całkowicie normalne, że Lasard się wkurzył - w końcu kości pokazały, że nie poszło aż tak całkiem źle, no nie? Jeżeli więc gracz bardziej zwrócił uwagę na kości niż na ew. motywy, to jest to błąd MG, bo nieskutecznie tą uwagę przekierował. Z mojego punktu widzenia, najlepsze co możnaby zrobić, to spróbować wybrnąć z sytuacji - a to można zrobić na wiele sposobów.

Chciałem podsunąć jakiś, więc zerknąłem na opis sesji:

Sarmir postanowił wbiec na dach i po dachach domów Podgrodzia ścigać Ravnosa. Przecenił swoje umiejętności i gdy był już blisko uciekiniera pośliznął się i spadł. Upadł prosto na dziecko. Kilkuletnie, młode dziecko, które wybiegło za swoją psiną, który uciekł. Śmiertelnik zmarł. Skręcony kark od upadku Assamity. Widok tego co zrobił Sarmir przeraził go, ale jego misja była teraz ważniejsza.

Hmm... Równocześnie:

Jak byś się domyślił dziecko było podrzucone w miejsce i miało zginąć z twojej ręki albo na twoich oczach, ale zamiast myśleć dlaczego dałem dziecko to patrzysz na zasady i rzuty? Ja to nazywam krytycznym pudłem.

Teraz to już mi ręce opadły, szczerze mówiąc . Pomijając już ew. naginanie zasad, czy takie kwiatki, jak "młode dziecko", to zupełnie nie mam pomysłu w jaki zaczarowany i niewytłumaczalny sposób Lasard miał by wpaść na pomysł, że dziecko goniące za psem, który mu uciekł zostało tam podrzucone. Jasne, pewnie można to zracjonalizować na milion sposobów. Pytanie tylko, kto po takim opisie wogóle zacznie myśleć w tym kierunku. Wg mnie znikome szanse, że ktokolwiek. Ot, moja opinia.

Nie żebym się czepiał na siłę, poprostu tak to wygląda. Proponuję nie wykłucać się kto ma rację, ino następnym razem zrobić to lepiej .

Podpisano,

Wujaszek Plugawa Rada


Pozdrawiam,

Przemo

Offline

 

#30 2010-01-07 12:17:57

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Sesje Wampir: Mroczne Wieki - By Havoc

Dobrze wygląda.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl