RPGKK - Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

Portal Społecznościowy Klubu "Chimera" Kędzierzyna-Koźla

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Polecam wykorzystywanie "Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty" lub przeglądanie tych for, które mają podfora, ponieważ forum wyżej (np. DnD) nie wyświetla na głównej stronie czy coś nowego jest w podforach (np. DnD - Mechanika). W razie problemów z rejestracją, proszę pisać pod gg 6588239 (niewidoczny). Usuniecie Ciasteczek powinno pomóc, jeśli konto się nie chce zarejestrować.

#1 2010-01-06 18:28:32

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Klanarchia- 2 kampania by Lasard

I Wprowadzenie


Dobra, a więc pierwszą kampanię już zakończyliśmy (po części sukcesem, bo gracze wykonali swoje zadanie ale na koniec zginęli ), a skoro teraz będziemy mieli aż 3 miesiące przerwy bo Huzar ma maturę to możemy zrobić porządne wprowadzenie
Graczy będzie na pewno 3(Mebel, Huzar, Bartek), i być może będzie grała jeszcze Maja (nie odpowiedziała mi jeszcze na wiadomość) i Marcelina (Maja ma się jej zapytać).
Każdemu dam podręcznik do gry w PDF'ie, więc będziecie mogli go w końcu przeczytać. Dzięki temu nie będziemy musieli się też spotykać na osobnej sesji byście mogli stworzyć sobie postacie.

A więc Wprowadzenie zaczniemy od określenia waszych preferencji odnośnie przyszłych kampanii. Niech każdy z moich graczy odpowie na poniższe pytania:
1. Czego oczekujesz po kampanii? Odgrywania postaci? Ciekawej intrygi? Eksplorowania świata? Intensywnego nastroju? Niemalże ciągłej młócki kosą bojową? Podejmowania przez postać trudnych wyzwań?
2. Jaki motyw fantastyczny odpowiada Ci najbardziej? Mroczne fantasy? Mistyka? Świat w realiach post apokaliptycznych? Obyczajówka w dekoracjach okultystycznego świata? Wiedźmiarstwo? Latanie na wyvernach czy skrzydlatych maszynach napędzanych siłą ludzkiej woli?
3. Czy chciałbyś, żeby cykle opowieści wzorowane były na jakimś filmie, komiksie lub książce? Jeśli tak, to dlaczego akurat ten film?


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#2 2010-01-06 19:47:01

 Majka

Bywalec

3667486
Skąd: Kędzierzyn
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 21
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Ja będę brała udział w kampanii. A z Merceliną nie wiem jak (ona mówi, że rozmawiała z Asią R. i chciały mieć wspólną postać czy coś, ale nie wiem czy tak będą mogły... Z reszta powiedziałam jej, że ma jeszcze z Toba porozmawiać i się w ogóle zastanowić, czy chce grać). Co do zadanych powyżej pytań, wiem na razie tylko, że fajnie by było wzbogacić grę w jakieś poboczne wątki albo coś takiego, jednocześnie unikając CIĄGŁEJ młócki kosą bojową, aczkolwiek jeżeli są sceny walki, niech to będzie walka energiczna i rzucające wyzwania postaci (oczywiście bez przesady, żeby ona przeżyła!) . Chciałabym mieć możliwość gry postacią w jak największym obrębie czasu trwania sesji, żeby nie było motywów, że np. w tym moja postać nie bierze udziału.
  Odpowiadają mi też klimaty mrocznego fantasy, wiedźmiarstwa czy maszyn lub fantastycznych stworzeń, których działaniem można kierować za pomocą zaklęć czy siły woli (cośpodobnego co było w filmie "avatar" )
  Oczywiście jestem otwarta na wszelkie nowości i pomysły GMa


"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."

Offline

 

#3 2010-01-06 20:50:27

 Bartek

Hobbista

3159315
Call me!
Skąd: Długomiłowice
Zarejestrowany: 2009-08-31
Posty: 338
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Powiem tak iż oczekuję od kampanii większej dynamiczności scen poza tym to jeśli chodzi o wzorowanie to powiedział bym że chętnie wzorował się na animcu "BLEACH" do tego trochę "Wanchelsinga"i do tego jeszcze "Władcy pierścieni " (ale wszystkie części tej sagi). A dlaczego tak uważam bo myślę że to połączenie tych trzech rzeczy jest dość dobrym sposobem na dobre opowiadanie. Dziękuję.I jeśli Mg się zgodzi to większej motywacji oraz żeby dawał graczom więcej swobody i luzu w odgrywaniu i prowadzeniu postaci.

Ostatnio edytowany przez Bartek (2010-01-06 20:52:41)


Jedno wiem nie poddam się galopem noc pokonać chcę.

Offline

 

#4 2010-01-06 20:53:18

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Nie oglądałem Blecha więc nie wiem o co może w nim chodzić...

P.S. Do drużyny dołączy jeszcze Asia Romik. Nie wiem tylko czy będzie miała z Marceliną postać na spółkę czy jednak osobno.


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#5 2010-01-06 21:43:40

 Havoc

Admin

6588239
Skąd: Pogorzelec
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 1286
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Mówiąc Bleach, po prostu oznacza, że ten ktoś chce, aby wszystko było białe...
http://www.mangapunksai.com/site/wp-content/uploads/2007/07/bleach.jpg

Offline

 

#6 2010-01-07 08:25:56

 Bartek

Hobbista

3159315
Call me!
Skąd: Długomiłowice
Zarejestrowany: 2009-08-31
Posty: 338
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Havoc napisał:

Mówiąc Bleach, po prostu oznacza, że ten ktoś chce, aby wszystko było białe...
http://www.mangapunksai.com/site/wp-con … bleach.jpg

Tu się mylisz bo rozchodzi mi się o animca pod tym ttułem.

i mam pytanie do ciebie Lasard czy mogę grać żercą z technoklanu?


Jedno wiem nie poddam się galopem noc pokonać chcę.

Offline

 

#7 2010-01-07 09:49:23

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

To się jeszcze ustali podczas ustalania o czym będzie fabuła więc teraz mnie o to nie pytaj.
I prosiłbym jeszcze byście podając informacje o tym by kampania była wzorowana na jakimś filmie, mówili o jakie motywy dokładnie chodzi bo sam się nie domyślę. Np. Bartek wspomniał o Władcy pierścieni. Teraz nie wiem czy świat ma być opanowany przez orko-podobne stworzenia czy jak?


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#8 2010-01-07 16:50:53

Evil Mebel

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-08-19
Posty: 15
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Coz, jesli chodzi o mnie to pasuja mi klimaty praktycznie wszystkie poza jakimis czasami za chrystusa i innych zwiazanych z religiami tematow.
Chciałbym powtorzyc motyw odszukiwania czlonka rodziny. ALe pamietaj ze chce powtorzyc to po to, bys to ladnie rozwinal jako mala intryge, a nie zapieprzyl mojego ojca juz na pierwszej sesji

Jesli chodzi o klimat gry to pasuje mi polaczenie magii i prymitywnej technologii. mogłyby one jednak wystepowac czasem oddzielnie

Offline

 

#9 2010-01-07 17:11:58

 Marcela_333

Użytkownik

3551203
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Mi by zależało na barwnych opisach, i że jak nam na czymś zależy żeby trzeba było się o to starać a nie, że wszystko dostajemy pod nos ;d. Chyba fajne by było mhroczne fantasy, a Asia jeszcze coś mówiła żeby chciała coś z magią. Już Maja powiedziała dobre by było wprowadzenie jakiś pobocznych wątków i i ograniczenie "młócki kosą bojową". I oczywiście żeby klimat był!

Offline

 

#10 2010-01-07 18:27:10

 Gladin

Hobbista

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 295
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Evil Mebel napisał:

Chciałbym powtorzyc motyw odszukiwania czlonka rodziny. ALe pamietaj ze chce powtorzyc to po to, bys to ladnie rozwinal jako mala intryge, a nie zapieprzyl mojego ojca juz na pierwszej sesji

LMAO! Muszę to zapisać w jakiejś książce cytatów!

Offline

 

#11 2010-01-07 21:15:12

Huzar

Prawdziwy Gracz

782749
Skąd: Długomiłowice
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 184
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Tak, cóż... musiałem go zabić. Chciał mnie zjeść. Został Nekrozytą (takim magiem-zombiakiem).


Już tłumaczę, o co chodzi Bartkowi.

1 Klimatyczna drużyna, jak we Władcy Pierścieni.

2 Akcja, jak w Van Helsing (film)

3 Bohaterowie lekko dopakowani, jakieś błyskania mocą, tylko żeby ładnie wyglądało, jak w Bleach (anime takie, znajdziesz na youtube i innych)


A teraz powiem, jak ja to widzę, bo dobrany zestaw jest całkiem do wykorzystania, ale z nieco innych powodów:


1 Ma być jak Władca, ponieważ tam człowiek zachłystuje się krajobrazem. Tam, jak wchodzisz na teren gdzie jest niebezpieczne, czujesz od razu i widzisz, że może być groźnie. Tam, gdzie jest oaza spokoju, jest zupełnie inaczej, czujesz się przytulnie, bądź bezpiecznie, albo swojsko. Tam czuć ciągłą legendę, jakbyś był na pograniczu krain magii. Dlatego też byłbym za tym, żeby wprowadzić właśnie religię, ale w postaci właśnie jedynego akceptowanego kultu, mianowicie kultu przodków. I nie ma to być chrześcijańskie zawodzenie i cud raz na sto lat, tylko mają to być aktywne duchy. Np. Wypełniłeś misję od Egzarchy? Masz możliwość, że egzarcha podpowie Ci, kiedy nie będziesz wiedział, co teraz. I to Ty decydujesz, kiedy on się ma pojawić. Można to uwarunkować modlitwą i zdanym testem kultu przodków. W każdym razie, żeby to było wszystko bardziej wymierne, By duchy naprawdę się objawiały i ingerowały. Ale wiesz... to nie mają być tylko dobre duchy. Niech zdarzają się połacie lasu opanowane przez jakiegoś demona, polany, strumienie, zapełnione krwiożerczymi nimfami, podziemnymi pseudo-goblinami, niedźwiedziami plującymi śliną zmieszaną krwią, z oczami wyżartymi przez robale, które będą się tam gnieździć, jedna łapa zwyrodniała, pozarastała jakimś okrwawionym mięsem, pulsującym w rytm obiegu krwi, mięso na wierzchu, sierść od krwi poklejona, jeszcze gdzieś macka z tej łapy w kształcie wyrośniętej z ciała i flaków, pulsującej okrwawionej maczugi. A kiedy idzie na łapach czterech, to kuśtyka, przy każdym kroku wykrzywiając wściekłą paszczę w grymasie bólu, bo przy każdym oparciu się na zwyrodniałej łapie wypływa krew z pękających naczynek krwionośnych.
       Takie demony mogą sobie łazić, a demonów zaklętych w miejscach nie będę teraz opisywał. Z Drugiej strony niech na to występują raz na czas jakieś regalia przodków czy niech duchy naprawdę angażują się i chronią tych, którzy podczas rytuałów oddają im swoją Moc, zapewniając im dalsze istnienie oraz siłę potrzebną do walki z demonami w Pomroku. Tak, tak, ci umarli, którzy nie przestąpili bram jednego z rajów, albo ukrywają się w przedmiotach lub miejscach, jak demony, albo kryją się w Pomroku na swoje sposoby, gdy są słabe, lecz gdy dysponują jakąś potęgą, np. Egzarchowie, z pewnością walczą z duchami w Pomroku.
Magia i Legenda, jak we Władcy Pierścieni, ale przepuszczone przez pryzmat Klanarchii.

2 Van Helsing... Naprawdę, obejrzyjcie, bo warto. Powinno jeszcze być w partach na Youtube albo inaczej. Panuje mrok, ale wszystko jest bardzo żywe, tam akcja dzieje się i w panikującym tłumie, i w lesie podczas szaleńczej jazdy karetą, którą atakuje wilkołak, pojawiają się płomienie itd., Podróżowanie zwykłe jest również dynamiczne, przepłynięcie morza podczas sztormu, jazda w pełnym galopie na czarnych koniach (piekielnych )po ścieżkach skalistych, ośnieżonych gór, gdzie zaraz może sypnąć lawina albo wyskoczyć jakaś nieznana potworność, nagle z podziemi wyskakują dwa wielkie długaśne pnącza grubości końskich nóg i duszą jednego z bohaterów, ściągając go z konia nim jeszcze wyrwane z ziemi kawałki skały wylądują na ziemi. Wracając, jest też pracownia z mnóstwem ciekawych, niebezpiecznych w używaniu wynalazków, a miedzy nimi stylowa kusza wielostrzałowa, ładnie ozdobiona srebrem i złotem, posiadająca obrotowy magazynek na jakieś sto bełtów, posiadająca funkcje jedno- i wielostrzałową. Jest tam i zagadka, i tajemnica... Sobie obejrzycie, a żeby nie kończyć wytartymi słowy, akcja tuż przed ostatnim pojedynkiem dzieje się w czarnym zamku na górskim klifie, a wokół szaleje śnieżyca, zamieć, walą pioruny wyrzucające ziemię w powietrze, zaś bohaterowie nie tylko biegają po korytarzach, ale i po murach, wspinają się po ścianach, przeskakują po mocno pochyłych dachach, wybijają okna wyskakując z pomieszczeń na zewnątrz, chwytają się poprowadzonych grubych kabli elektrycznych i po dzikim locie w trakcie którego mogli zginąć trzy razy, lądują na środku mostu w w centrum szalejącej śnieżycy i białego żywiołu, wichura targa ciałami, a trzeba biec na konie długaśnego mostu, gdzie towarzysze bronią się pod naporem przeważających sił wroga, oparci o zrujnowaną kolumnę, na której widać niezidentyfikowaną postać, z ręką władczo wyciągniętą nad bohaterami. A wokół wieje zamieć, zbliżają się potwory-bestie rządne krwi, włosy szarpane szponami wiatru, ledwo co widać... Strach! Z której strony uderzą!?Haaaaaggghhh....!!!

No, to był Van Helsing po lekkiej przeróbce, czy też interpretacji. Wciągnął? Bo mnie tak Tutaj zaznaczam swobodę i przestrzeń, na jakiej dzieją się wydarzenia, nie jest to tylko walka w zwarciu, ale też mnóstwo biegania, skakania i ryzyka poza walką.

3 Jak Bleach... No, tu bym się kłócił, ale chodzi o to, że potworków naprawdę trochę powinno być, więcej słabszych, trochę silnych. Przede wszystkim to, że ci źli też mają swoje przeszłości, swoje historie. W Bleach większość fabularnych takich wątków opowiadana jest podczas walki ustami złego, i powiem, że to wcale nie jest taki zły pomysł. Na pewno jeden z łatwiejszych sposobów wprowadzenia ciekawej fabuły, możliwości ukazania wszystkiego z punktu innego niż bohaterów. Na razie muszę kończyć, ale jeszcze będę tu pisał.

Offline

 

#12 2010-01-08 08:59:03

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Dobrze. A więc zweryfikujmy teraz co już mamy:
1.Prawie wszyscy stawiali głównie na mroczne fantasy z prymitywną technologię i magią (osobno i połączone) a więc najbardziej pasowałaby technoklany, okultyzm kwantytatywny (technomancja), wiedźmiarstwo, egzorcyzmy itp. itd.
Huzar wskazał też coś odnośnie religii (kultu jakiegoś przodka), jednakże Mebel wyraził zdanie że nie lubi klimatów trzymających się zbyt mocno tej tematyce, więc tu trzeba będzie znaleźć złoty środek.
2.Poboczne wątki wskazane przez dziewczyny a także Mebla (to z jego ojcem) nie będą problemem i mogą być relaksującymi odstępstwami od wątku głównego, który często zaczyna po kilku sesjach męczyć.
3.Klimatyczna drużyna? Hm... to już zależy od waszych wyborów
4.Większość mówi o mniejszej ilości walki, jednak jak już będzie to żeby była jakimś wyzwaniem: przeciwnik był silny i wyglądał przerażająco, walka była dynamiczna i rzucająca BG spore wyzwanie. Natomiast Huzar ma inne zdanie:

3 Jak Bleach... No, tu bym się kłócił, ale chodzi o to, że potworków naprawdę trochę powinno być, więcej słabszych, trochę silnych.

Czyli co? Hack&Slash?
5.I może na koniec:

3 Bohaterowie lekko dopakowani, jakieś błyskania mocą, tylko żeby ładnie wyglądało, jak w Bleach

To może przepakowana drużyna złożona z samych Legendarnych Unitów? Każdy dostałby możliwość wyboru a nie wylosowania zdarzeń z historii i mentorów tak by miał jedną umiejętność na Legendarnym poziomie, a do tego dostałby jakiś dość potężny przedmiot. Jednakże to spowodowałoby że kampania musiałaby być naprawdę trudna. Jako przeciwników rzucałbym wam wtedy potężnych przeciwników: upiory Znane z Imienia, tworzonych w twierdzach Ebionitów Cieni, a nawet Smoki.

Co o tym wszystkim myślicie? Coś dodać, coś pozmieniać? Przechodzimy do kolejnego punktu Wprowadzenia?

Ostatnio edytowany przez Lasard (2010-01-08 09:03:35)


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#13 2010-01-08 15:34:12

Evil Mebel

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-08-19
Posty: 15
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Jesli chodzi o religkie to mialem tu na mysli aby nie nazwiazywac do np.chrzescijanstwa i ogolnie isteniejacych w prawdziwym swiecie religii, bo temat ten uwazam za wkurzajacy przez walkowanie go setki tysiecy razy.
Jesli chodzi o klimatyczne postacie to mi by tez to pasowalo, ale oczywiscie do pewnego stopnia. Cos pomiedzy zwyczajnym czlowiekiem, a uzbrojeniem jak w WOW'ie, czyli gdzieniegdzie rozblyski, ale bez przesady. Oczywiscie mozna ustalic jakas wersje, a kazdy bedzie to sobie wyobrazal na swoj sposob w klimatach jakie lubi :]

Jesli chodzi o historie to byłoby bardzo fajnie, gdyby powiązać to z Atlantydą, ktorabyto np. okazalo sie rowniez korzysta z techniki z magia, aczkolwiek bardziej rozwinieta. Wtedy po poznaniu tej kultury zwiekszyloby sie max poziom jakis dziedzin i wprowadzilo coniektore wyzsze testy.

Ostatnio edytowany przez Evil Mebel (2010-01-08 15:47:51)

Offline

 

#14 2010-01-08 16:37:56

 Lasard

Fanatyk

282112
Skąd: No chyba wiadomo :P
Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 662
Punktów :   
WWW

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Mebel, pamiętaj jaki klimat ma cały system. Jest to fetish fantasy, horror z przymrużeniem oka. I wydaje mi się że pancerze a'la WoW by tu całkiem nie pasowały XD
Co do ustalania fabuły to zrobimy to kiedy indziej. Przypominam że kampania powinna się odbywać bliżej mroźnej północy bym miał łatwiej z wyzwaniami, i wrogami dla was, gdyż żyj e tam dużo wilkołaków, ebionitów, smoków itp. itd.


Odgrywanie postaci- to coś na co większość z nas lubi tracić czas.

Offline

 

#15 2010-01-08 17:36:57

Evil Mebel

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-08-19
Posty: 15
Punktów :   

Re: Klanarchia- 2 kampania by Lasard

Ale ja nie mowie ze a'la WoW, tylko cos mniej karykaturalnego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsamochody gta forum